JM-51.2V280AH-129KWH
Warranty
15 years
Anode Material
LFP
Chargeable
Yes
Application
Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Energy Storage
Battery Size
lifepo4
Brand Name
JM
Certification
MSDS, UN38.3,CE, ROHS
Model Number
JM-51.2V280AH
Place of Origin
China Guangdong
Rechargeable or not
yes
Weight
1300kg
The charging ratio
54.75V
The discharge rate
37.5V
Storage Type
Dry storage
battery type
LiFePO4 Battery Pack
Application
Energy Storage
Peak Discharge Current
100A
Peak Continious Discharge Current
100A
Charge Voltage
54.75V
Net Weight
1300kg
Product Dimension
L1100*W800*H1500(mm)(customized available)
Case Material
Metal
LCD
(customized available)
OEM/ODM
(customized available)
51.2V280AH 129KWH High Voltage Cabinet battery129KWH High Voltage battery129KWH High Voltage Cabinet battery129KWH solar battery129KWH Solar lithium Battery51.2V 280AH Solar Battery Pack 129KWHsolar battery system 51.2V280AHsolar battery system 129KWHenergy battery system129KWH energy battery system51.2V280AH 129KWH High Voltage Cabinet51.2V280AH 129KWH High Voltage Cabinet51.2V280AH 129KWH High Voltage Cabinet
461V 280AH 129KWH High Voltage Energy Storage System Battery
Product Information
Shipping & Returns
Description
Model
JM-51.2V280AH-129KWH
Warranty
15 years
Anode Material
LFP
Chargeable
Battery Size
lifepo4
Brand Name
JM
Certification
MSDS, UN38.3,CE, ROHS
Model Number
JM-51.2V280AH
Place of Origin
China Guangdong
Rechargeable or not
Weight
The charging ratio
54.75V
The discharge rate
37.5V
Storage Type
Dry storage
battery type
LiFePO4 Battery Pack
Energy Storage
Peak Discharge Current
100A
100A
Charge Voltage
54.75V
Net Weight
Product Dimension
Case Material
Metal
LCD
OEM/ODM
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
51.2V 150AH 76.8KWH High Voltage Cabinet Solar Energy Storage Battery
Thumbnail 1Thumbnail 2
512V 200AH High Voltage Cabinet Solar Energy Battery
96V 240V 336V 384V 280AH High Voltage Lithium Battery
-70%
461V 280ah 129kwh High Voltage Energy Storage Battery
336V 280ah 94KWH High Voltage Solar System LiFePO4 Battery
-70%
384V 280AH 107.5KWH Solar Energy Storage System High Voltage Battery
Original Factory 512V 200AH LiFePO4 Lithium Ion Phosphate Rechargeable Battery
High Voltage Solar System 461V 280ah LiFePO4 Battery
-70%
336V 280ah 94KWH Industrial Batteries Rechargeable Solar Energy Lithium Power LiFePO4 Battery
-70%
51.2V 102.4V 153.6V 100AH Ess High Voltage Battery Storage Solar Lithium Ion Battery
336V 280ah 94KWH Lithium Ion Battery Solar Storage 129kwh High Voltage Battery