JM-H-512V 200AH-102.4KWH
Warranty
15 years
Anode Material
LFP
Chargeable
Yes
Application
Electric Power Systems, Solar Energy Storage Systems, Uninterruptible Power Supplies, Energy Storage
Battery Size
lifepo4
Brand Name
JM
Certification
MSDS, UN38.3,CE, ROHS
Model Number
JM-51.2V200AH
Place of Origin
China
Guangdong
Weight
1100kg
The charging ratio
54.75V
The discharge rate
37.5V
Storage Type
Dry storage
battery type
LiFePO4 Battery Pack
Application
Energy Storage
Peak Discharge Current
100A
Peak Continious Discharge Current
100A
Charge Voltage
54.75V
Net Weight
1100kg
Product Dimension
L1100*W850*H1750(mm)(customized available)
Case Material
Metal
LCD
(customized available)
OEM/ODM
(customized available)
51.2V200AH 102.4KWH High Voltage Cabinet battery102.4KWH High Voltage Cabinet battery102.4KWH High Voltage battery51.2V200AH High Voltage battery102.4KWH Solar Battery102.4KWH Solar lithium Battery51.2V 200AH 102.4KWH Solar Battery51.2V200AH 102.4KWH High Voltage Cabinet51.2V200AH 102.4KWH High Voltage Cabinet51.2V200AH 102.4KWH High Voltage Cabinet
512V 200AH High Voltage Cabinet Solar Energy Battery
Product Information
Shipping & Returns
Description
Model
JM-H-512V 200AH-102.4KWH
Warranty
15 years
Anode Material
LFP
Chargeable
Yes
Battery Size
lifepo4
Brand Name
JM
Certification
MSDS, UN38.3,CE, ROHS
Model Number
JM-51.2V200AH
Place of Origin
China
Guangdong
Weight
The charging ratio
54.75V
The discharge rate
37.5V
Storage Type
Dry storage
battery type
LiFePO4 Battery Pack
Energy Storage
Peak Discharge Current
100A
100A
Charge Voltage
54.75V
Net Weight
Product Dimension
Case Material
Metal
LCD
OEM/ODM
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
51.2V 150AH 76.8KWH High Voltage Cabinet Solar Energy Storage Battery
Thumbnail 1Thumbnail 2
461V 280AH 129KWH High Voltage Energy Storage System Battery
96V 240V 336V 384V 280AH High Voltage Lithium Battery
-70%
461V 280ah 129kwh High Voltage Energy Storage Battery
336V 280ah 94KWH High Voltage Solar System LiFePO4 Battery
-70%
384V 280AH 107.5KWH Solar Energy Storage System High Voltage Battery
Original Factory 512V 200AH LiFePO4 Lithium Ion Phosphate Rechargeable Battery
High Voltage Solar System 461V 280ah LiFePO4 Battery
-70%
336V 280ah 94KWH Industrial Batteries Rechargeable Solar Energy Lithium Power LiFePO4 Battery
-70%
51.2V 102.4V 153.6V 100AH Ess High Voltage Battery Storage Solar Lithium Ion Battery
336V 280ah 94KWH Lithium Ion Battery Solar Storage 129kwh High Voltage Battery