51.2V 200AH Wall Mounted Battery
Model
JM-W-51.2V200Ah
Warranty
10 years
Anode Material
LFP
Chargeable
Yes
Application
Battery Size
LiFePo4
Brand Name
JM
Certification
MSDS, UN38.3,CE, ROHS
Model Number
51.2V200Ah
Place of Origin
China
Area
Guangdong
Weight
99KG
The charging ratio
29.2v
The discharge rate
20V
Storage Type
Dry storage
battery type
51.2V200AH  LiFePo4 Pack
Cell type
Grade-A CATL/EVE/GUOXUAN
BMS Charge Current
100A
BMS Discharge Current
100A
Charge Voltage
14.4V
Product Dimension
L580*W800*H200(mm)
51.2V 200AH Lithium Ion Batteries
51.2V 200AH Lithium Ion Battery
51.2V 200AH Lithium Battery pack
51.2V 200AH Lifepo4 Battery
51.2V 200AH Lithium Battery
51.2V 200AH Lithium Battery
Product Information
Shipping & Returns
Description
Model
JM-W-51.2V200Ah
Warranty
10 years
Anode Material
LFP
Chargeable
Yes
Application
Battery Size
LiFePo4
Brand Name
JM
Certification
MSDS, UN38.3,CE, ROHS
Model Number
51.2V200Ah
Place of Origin
China
Area
Guangdong
Weight
99KG
The charging ratio
29.2v
The discharge rate
20V
Storage Type
Dry storage
battery type
51.2V200AH  LiFePo4 Pack
Cell type
Grade-A CATL/EVE/GUOXUAN
BMS Charge Current
100A
BMS Discharge Current
100A
Charge Voltage
14.4V
Product Dimension
L580*W800*H200(mm)
51.2V 200AH Lifepo4 Battery
51.2V 200AH Lithium Battery
51.2V 200AH Lithium Battery